top
bottom
1

Перевірка ліцензійних умов ДАБІ.

  ua ru

Перевірки інспекції ДАБК регламентовані Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 р № 553, якою затверджено порядок здійснення державного архітектурно - будівельного контролю.
Що має право перевіряти інспекція ДАБК?
Будівельна інспекція, має право перевіряти діяльність бізнесу тільки в рамках своїх повноважень, тобто - тільки те, що стосується будівництва і будівельних робіт: наявність проектно-кошторисної документації, наявність ліцензії у підрядній організації, наявність сертифікатів якості на будівельні матеріали, наявність сертифіката відповідності на збудований об'єкт, наявність дозволу на початок робіт, наскільки відповідають фактично виконані будівельні роботи проекту і т.д.
Які бувають перевірки ІДАБК?
Перевірки інспекції бувають плановими і позаплановими.
Планові перевірки ІДАБК
В інспекції ДАБК затверджується план, згідно якого один раз на півроку проводяться перевірки всіх споруджуваних об'єктів. Крім того, інспектори ДАБК систематично перевіряють наявність споруджуваних об'єктів на своїх підконтрольних територіях (за кожним інспектором закріплена одна або декілька вулиць або навіть невеликих населених пунктів).
Позапланові перевірки ІДАБК
Позапланова перевірка - це перевірка, яка не передбачена планом перевірок інспекції, їх можуть проводити без обмежень кількості.
Підстави позапланової перевірки ІДАБК:
  • за заявою самого підприємства;
  • перевірка інспекцією раніше виданих приписів (якщо перевірка відбулася і було видано припис виконати якісь дії: припинити експлуатацію, отримати документи і т.д.);
  • вимога правоохоронних органів про проведення перевірки;
  • для перевірки дотримання підприємством вимог ліцензійних умов (якщо підприємство має будівельну ліцензію).
Для проведення позапланової перевірки ДАБК інспектор повинен пред'явити:
  • своє службове посвідчення
  • направлення на проведення перевірки.
Направлення на позапланову перевірку інспектора ДАБК повинно містити:
  • № і дату наказу по інспекції ДАБК про проведення перевірки;
  • підприємство, що перевіряється і адреса перевірки;
  • термін перевірки;
  • прізвище, ім'я, по батькові та посада інспектора, спрямованого на проведення перевірки;
  • підпис начальника та печатка інспекції.
Перевірка будівництва проходить в обов'язковій присутності представника замовника будівництва (підрядника). Така вимога позначає, що час початку і кінця перевірки повинен збігатися з робочим часом співробітників підприємства, яке перевіряють.
Результати перевірки ІДАБК
Закінчивши перевірку, інспектор зобов'язаний скласти акт за її результатами. В акті перевірки інспектор вказує хто, що і коли перевірив і які були виявлені порушення. Якщо порушень немає - результатом перевірки буде тільки акт перевірки. Якщо були знайдені порушення, інспектор повинен скласти протокол про правопорушення у сфері містобудування і, при необхідності, може винести припис з вимогою усунути конкретне порушення (наприклад, заборонити проводити будівельні роботи, або заборонити використовувати неякісний будівельний матеріал тощо). В протоколі інспектор описує порушення, посилається на закон, що визначає що дане явище є порушенням і пропонує оштрафувати підприємство відповідно до Закону України Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування на відповідну суму. Протокол і акт перевірки інспектор обов'язково повинен дати для ознайомлення і підписання повноважному представнику підприємства, що перевіряється. Представник підприємства має повне право написати свої заперечення прямо в акті і протоколі.


При виникненні будь-яких питань, Ви можете зв'язатися з нашими менеджерами за телефонами: 044-360-64-92; 067-907-36-30; 066-881-67-04; електронною поштою kontaktbud.ua@gmail.com, або скористатися формою зворотнього зв'язку Замовити послугу.

МЫ В СОЦСЕТЯХ