top
bottom
1

Введення в експлуатацію

  ua ru

Легалізація самочинного будівництва

 

Що є самочинним будівництвом?

 

Відповідно до ч. 1 ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо нерухоме майно збудовано або будуються:

  •                на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;
  •        без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого              проекту;
  •              з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

 

Відповідно до  ч. 2 ст. 376 ЦК України згідно якого особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Право власності на самочинно збудовані житлові будинки, будівлі, споруди, інше нерухоме майно не набувають як особи, які здійснили це будівництво, так і їхні спадкоємці.

 Для набуття права власності на об’єкт нерухомості необхідно:

·      завершити його будівництво;

·      ввести в експлуатацію;

·      зареєструвати право власності.

Введення в експлуатацію самочинного будівництва

Процедура прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів визначається Постановою КМУ №461 від 13.04.2011 р. «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів», якою затверджено Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Вказана Постанова визначає загальний порядок прийняття об’єктів в експлуатацію. Прийняття в експлуатацію об'єктів, що належать до I - III категорії складності, та об'єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Прийняття в експлуатацію об'єктів, що належать до IV і V категорії складності, здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі Інспекцією сертифіката.

послуга