top
bottom
1

Сертифікат Інженера Технагляду, (Сертифікат технагляду)

  ua ru

Сертифікація (професійна атестація) Інженерів технічного нагляду
(
скорочена назва інженер технагляду, ІТН)

Основною метою професійної атестації інженера технічного нагляду є запровадження персональної відповідальності і як наслідок підвищення професійної відповідності фахівців у сфері технічного нагляду європейським та міжнародним нормам. Сертифікація інженерів технагляду також є кроком до скорочення переліку видів робіт, які ліцензуються у сфері будівництва. Атестаційна архітектурно-будівельна комісія Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, відповідно до Постанови КМУ від 23 травня 2011 року № 554 проводить атестацію (сертифікацію) інженерів технічного нагляду. Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об'єктів архітектури є робочим органом секції інженерів технагляду яка утворена у складі Комісії. Кваліфікаційний сертифікат інженера технагляду є безстроковий і діє на всій території України.

Для того щоб пройти сертифікацію (професійну атестацію) Інженера технічного нагляду ми детально опишемо, що Вам необхідно зробити крок за кроком.

Крок № 1.

Вам необхідно вибрати напрям сертифікації (професійної атестації).

Професія Вид робіт
Інженер технічного нагляду Технічний нагляд за будівництвом будівель і споруд
Технічний нагляд за будівництвом доріг

Крок № 2.

Вам необхідно з'ясувати чи відповідаєте Ви кваліфікаційним вимогам, а саме:

До професійної атестації допускаються громадяни, які:

  • здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста, магістра за напрямом професійної атестації, мають стаж роботи за фахом не менш як три роки;
  • не здобули вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст, магістр за напрямом професійної атестації, але мають стаж роботи у сфері містобудування не менш як десять років.
** Увага у зв'язку зміни законодавства вводиться категорійність по сертифікату інженера технічного нагляду

ДАБІ роз'яснює про зміну №8 до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64 Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи.

Наказом Мінрегіону від 27.01.2014 року №26 затверджено погоджену з Міністерством соціальної політики України Зміну №8 до розділу 1 Керівники, професіонали, фахівці(кваліфікаційні характеристики професій:Інженер-проектувальник Код КП 2142.2, Експерт будівельний Код КП 2142.2, Інженер з технічного нагляду (будівництво) Код КП 2142.2, Випуску 64 Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботиДовідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі Зміна №8).

Досить пересічна подія, яка можливо пройшла непоміченою для деяких проектних організацій та проектувальників, інженерів з технічного нагляду та фахівців, які здійснюють експертизу у різних сферах містобудівної діяльності. До 1 січня 2016 року дійсно особливих змін не спостерігається. Але справа в тім, що згідно з п.4 загданного наказу с 1 січня 2016 року вводиться категорійність інженерів-проектувальників, експертів будівельних, інженерів з технічного нагляду. Зрозуміло, що у залежності від категорії, значно коригуються можливості щодо здійснення діяльності сертифікованими фахівцями.

Нижче наводимо таблицю у якій розглянемо сферу повноважень по категоріям кваліфікайних сертифікатів інженерів технічного нагляду:

Категорії сертифікованих фахівців

Сфера повнаважень

Провідний інженер з технічного нагляду

об’єкти будівництва 5 категорії складності

Інженер з технічного нагляду 1 категорії

об’єкти будівництва 4 категорії складності

Інженер з технічного нагляду 2 категорії

об’єкти будівництва 3 категорії складності

Інженер з технічного нагляду

об’єкти будівництва 1-2 категорії складності

І необхідність і доцільність введення такої категорійності і спеціалізації проектувальників, інженерів технічного нагляду, експертів сумнівів не викликає. Де–факто вона існувала завжди. Інша справа, що до набуття чинності вказаної зміни фахівцям, які вже мають сертифікати, необхідно скористатися примітками до зазначених змін і отримати категорію згідно з кваліфікаційними вимогами за умови підтвердження досвіду виконання відповідних робіт та підвищення кваліфікації.

Кваліфікаційні вимоги.1

Провідний інженер з технічного нагляду за будівництвом.

Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з технічного нагляду за будівництвом І категорії не менше 2 років.

Інженер з технічного нагляду за будівництвом І категорії.

Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр). Підвищення кваліфікації. Для магістра без вимог до стажу роботи, для спеціаліста стаж роботи за професією інженера з технічного нагляду за будівництвом ІІ категорії не менше 2 років, для бакалавра – не менше 3 років.

Інженер з технічного нагляду за будівництвом ІІ категорії.

Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Підвищення кваліфікації. Для спеціаліста без вимог до стажу роботи, для бакалавра стаж роботи за професією інженера з технічного нагляду за будівництвом не менше 2 років.

Інженер з технічного нагляду за будівництвом.

Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Підвищення кваліфікації. Досвід роботи 3 роки.

Крок № 3.

В разі, якщо Ви самостійно визначили, що відповідно до Вашої освіти і трудової діяльності Ви відповідаєте кваліфікаційним вимогам, тоді Ви направляєте на нашу електронну адресу kontaktbud.ua@gmail.com нижче наведений перелік документів для остаточної перевірки нашими фахівцями:

Якщо сертифікат отримується вперше:

Для обміну кваліфікаційного сертифіката інженера технагляду:
Крок № 4.

В разі отримання позитивної відповіді від наших фахівців Вам необхідно зробити розрахунок витрат згідно наведеної таблиці та погодити ці витрати з нашими фахівцями. Погодження необхідне, тому що в залежності від комплексу послуг і буде визначатися кінцевий розмір витрат.


п/п
Назва платежу Сума
(грн.)

п/п
Назва платежу Сума
(грн.)
1. Підготовка до професійної атестації 9888,00 1. Договір страхування, в залежності від категорії:
2. Вартість за складання іспиту  1600,00 2. інженер технагляду 300,00
3. Вартість бланку сертифіката 960,00 3. інженер технагляду 2 категорії 3600,00-4300,00
4. Вступ в гільдію ІТН 660,00 4. інженер технагляду 1 категорії 5400,00-6500,00
5. Договір на дистанційне навчання* 2064,00 5. провідний інженер технагляду 11000,00-13000,00
Укладання договору страхування, є обов'язковим
Основні платежі  15 172,00 кроком для отримання сертифікату інженера.
* Договір на дистанційне навчання оплачується тільки в тому випадку, коли інженер технагляду претендує на 1 категорію, або на провідного інженера.
Крок № 5.

На цьому етапі Вам необхідно здійснити обов’язкові платежі до Державного бюджету згідно наведеної нижче таблиці.

ОПЛАТА ЗА СКЛАДАННЯ ІСПИТУ ОПЛАТА ЗА БЛАНК СЕРТИФІКАТА
1600,00 грн. 960,00 грн.
Реквізити для сплати за проходження іспиту Реквізити для сплати за бланк сертифіката
Крок № 6.

Після проходження усіх вищезазначених етапів Вам необхідно направити до нас копії документів, які Ви направляли для перевірки, тільки в цьому випадку документи мають бути завірені належним чином. Також Ви маєте направити до нас копії платіжних доручень про оплату вартості за навчальну підготовку, за складання іспиту, за бланк сертифіката та оплату наших послуг.  

Крок № 7.

Дату і час проходження підготовки до професійної атестації інженерів технічного нагляду Вам буде повідомлено в робочому порядку нашими фахівцями.


  • Схема сертифікації інженерів технічного нагляду
  • Схема сертификации инженеров технадзора


     

    При виникненні будь-яких питань, Ви можете зв'язатися з нашими менеджерами за телефонами: 044-360-64-92; 067-907-36-30; 066-881-67-04; електронною поштою  kontaktbud.ua@gmail.com , або скористатися формою зворотного зв'язку "Замовити послугу". 

    МЫ В СОЦСЕТЯХ